62386507E

62386507E

Koty rasy Maine Coon świetnie obdarzają się dla rodzin z dzieciach, od jakich w każdej sekundy gotowe są przystać „dowody miłości". Koty te zestawiają w sobie cechy zakresu kota zaś czworonoga. Przywiązują się do swoich posiadaczów, oczekują na ich powrót do domu, salutują się w progu.
Owe bodajże karma junior dla psa po prostu koty świetne. Koty posiadające wiele cech zakresu psa. Łagodne, normowane, paradne, nie są kąśliwe. Są bardzo miło dostrojone do człowieka oraz tkwią się do onych, zaś nie do miejsca. To stworzenia, które akompaniują człowiekowi we wszelakich pracach domowych – przy usuwaniu, myciu okien, pichceniu, posady przy komputerze, nawadnianiu kwiatów – jednym słowem muszą mieć jakąkolwiek na ślepiu. Wszędzie tkają swój ciekawski nosek. Miłują egzystowań w centrum zamiłowania. Gorliwie zabawiają się, aportując (podobnie jak pieski) swą ukochaną zabawkę np. brodawkę. Jeżeli nie mają czasu zabawiać się w wiadomej chwili, znajdą sobie tegoż pochwycenie, zaś umieją być w tym nader twórcze – np. będą ganiać po bliźniaczym domu babie lato, które zajrzy poprzez okno, kroplę deszczu spływającą po szyby. Wola do gry w zasady nie rezygnuje ich do końca istnienia, w odróżnieniu od innych ras kotów, jakie normalnie wraz z wiekiem stają się „poważniejsze". Łatwo nawiązują kontakt z innymi zwierzętami domowymi. Nie stanowi sklep weterynaryjny internetowy dla nich kłopotu zamieszkanie pod jednym grzbietem z czworonogiem. Nieczęsto wyczekują na swoich okazicieli, identycznie jak pieski, siedząc w przedpokoju czy w oknu na parapecie. Nadchodzą a salutują się ze swoim Mężczyzną, przybiegając na „dzień włości" z ogonkami do obfitości.
Zasypiają w legowisko dla zwierzat zasady w wszelkim położeniu, w najdziwniejszych (nam gościom wydających się niesamorzutnych) manierach.
Bardzo ubóstwiają usiąść na parapecie a komunikować z przelatującymi lub siedzącymi na murze wackami. Pogłosy przez nie wtedy drukowane są nie do podrobienia.
Maine coon komunikuje w znamienny dla siebie sposób - niezrównany obok innych kotów. Jego mowę można przyrównać do treli, gruchania, świergolenia... Te koty cudownie świergoczą - nie miauczą.
Jednym słowem mówiąc – karma dla kota mokra idealne koty domowe, zwłaszcza do rodziny z małymi dzieci, od jakich mrówczo akceptują otwarte pieszczoty. Ze powodu na swą kwota, potrzebują sporo powierzchni żywotnej, toteż najodpowiedniej odbierają się w domu z ogrodem.